• İMOB Mersin Mobilya Fuarı
  • 10-18 Ekim 2020
Kalan Süre

CNR IMOB Mersin Mobilya Fuarı açıldı


Mersin ve çevre illerin ekonomisinin hareketlenmesinde büyük rol oynayan ve İran, Irak, Suriye, Kıbrıs, Mısır, Libya, Filistin’in yanı sıra Doğu Anadolu, İç Anadolu, Ege ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin mobilya ihtiyacını karşılayan Mersin Mobilya Fuarı bu yıl da CNR EXPO Yenişehir Fuar Merkezinde kapılarını açtı.
 
Kentin mobilya sektörünün tanıtım ve pazarlanmasına önemli katkı sağlayacak olan fuara Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Valisi Ali İhsan Su, KKTC Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, CNR Holding İcra Kurulu Başkanı Ali Bulut ve mobilya sektörünün öncü isimleri katıldı.
 
 
 
Mersin Valisi Ali İhsan Su, Yenişehir Fuar Merkezi'ndeki açılışta yaptığı konuşmada, fuarların kentler için önemini vurguladı. Fuarların insanların birebir iletişim kurduğu mekanlar olduğunu anlatan Su, "Mobilya sektörü geldiğimiz noktada sadece temel ihtiyaç olarak değil artık bir tüketim, konfor malzemesi. İş dünyası da bunun farkına varmış durumda. Çin, ABD, Almanya, İtalya ve İngiltere gibi çok önemli mobilya ihracatçıları içerisinde ülkemiz de var." dedi.
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, fuar organizasyonlarının Mersin için önemli olduğunu dile getirdi. “Fuarlar kente sosyal, kültürel en önemlisi de ekonomik katkı yapan çok önemli organizasyonlar. Mersin bu noktada son derece önemli bir potansiyele sahip. Biz Mersin’i daha iyi noktalara getirmek istiyoruz” dedi.
 
CNR Holding İcra Kurulu Başkanı Ali Bulut ise fuara Türkiye'nin dört bir yanından 100'den fazla firmanın katıldığını belirtti.Türkiye'nin her yerinde fuarı tanıttıklarını anlatan Bulut, "Fuarımızı 50 binden fazla ziyaretçinin gezeceğini tahmin ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda fuara Akdeniz ve Orta Doğu ağırlıklı olmak üzere daha fazla yabancı alıcı getirmek için de çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız." ifadesini kullandı.
 
Fuar, 28 Nisan'a kadar ziyaret edilebilecek.